ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Hasiči v ZOO Bratislava

V piatok a v sobotu, 21. a 22. 7. 2017, prišli do ZOO Bratislava príslušníci HaZZ - Hasičského a záchranného zboru a hasiči z dobrovoľného hasičského zboru z Petržalky a z Ružinova . Neprišli však hasiť žiadne plamene, prišli pomáhať:)

Dlho trvajúce horúčavy totiž znášajú ťažko nielen ľudia, ale aj zvieratá v zoologických záhradách. S pomocou hasičov sa nám podarilo navýšiť hladiny jazier vodnému vtáctvu (plameniakom, kačiciam, labutiam, lyžičiarom, ibisom...).
Hladiny v týchto jazierkach poklesli práve v dôsledku dlho trvajúceho sucha. Aby sa hladina vody nedostala na kriticky nízku úroveň, potrebovali sme doplniť jazierka vodou.
S pomocou príslušníkov HaZZ - Hasičského a záchranného zboru a hasičov z dobrovoľného hasičského zboru z Petržalky a z Ružinova sa nám podarilo doplniť vodu v rámci areálu ZOO tak, že sme zvýšili hladinu jazier a tým zlepšili prostredie pre vodné vtáctvo, pre ktoré je dostatok vody nevyhnutnou súčasťou ich životného prostredia.
Touto formou sa chceme všetkým hasičským zborom v mene celej ZOO srdečne poďakovať za poskytnutú pomoc, ktorú boli ochotní vykonať bez nároku na akúkoľvek odmenu.
Bez ich odbornej pomoci a poskytnutého zariadenia by sa nám nepodarilo zvýšiť hladinu jazier.
Pomoc si veľmi vážime a ďakujeme.

 hasiči v ZOO Bratislava  hasiči v ZOO Bratislava  hasiči v ZOO Bratislava
 hasiči v ZOO Bratislava  hasiči v ZOO Bratislava  hasiči v ZOO Bratislava

SpäťVyhľadávanietlačidlo vstupenky online