ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Kaktusy opäť v ZOO Bratislava!

V dňoch 15.-17. júna sa v priestoroch Zoologickej záhrady Bratislava uskutoční už druhý ročník Kaktusárskej jari KK Nobilis. Aj tento rok si návštevníci zoologickej záhrady budú môcť pozrieť výstavu vzácnych kaktusov a sukulentov, nejaký si kúpiť alebo sa rovno stať členom KK Nobilis. Výstava aj predaj sa bude konať v priestoroch horného detského ihriska pri tribúne v čase od 9:00 - 18:00.

Čo je pre Vás pripravené

Mnohí z Vás možno budú prekvapení aké pestré kaktusy či sukulenty môžu byť a akú rozmanitosť ponukajú. Uvidíte stovky vyspelých kaktusov či iných sukulentov, kvitnúcich, okrasných tvarom tela, farebnosťou, tŕňmi rozličnej veľkosti, kaudexami či listami. Niektoré z nich pochádzajú z horúcich trópov, z púští a polopúští, iné žijú od hladiny mora po výšky okolo 5000 m n. m a nájdete ich od juhu amerického kontinentu po južné hranice Kanady ...

Záchrana nielen živočíchov ale i rastlín

Podľa najnovších zistení svetových ochranárskych organizácií sa ukazuje, že žiadny štát, ani tie s najprísnejšími zákonmi na ochranu rastlín a živočíchov (či celých biotopov) svoje „slovo“ nedodržiava. Napríklad aj na Slovensku sa ukázalo, že vyše 35 % všetkých chránených území vykazuje, výrazné známky ľudských aktivít. Jednoducho povedané, v mnohých prípadoch si sami ničíme to, čo tvrdíme, že chránime.. A v porovnaní s inými krajinami sme my na tom ešte dobre. Štáty s doslova drakonickými zákonmi ako Madagaskar, Mexiko a niektoré iné štáty, dopadli najhoršie. Príroda sa tam pod falošnou zámienkou nasýtenia obyvateľstva doslova likviduje a dedičstvo, ktoré by sa malo zachovať budúcim generáciám, mizne priamo pred očami. Nenávratne.

Práve tak ako zoologické záhrady sú miestami neraz posledného útočiska pre ohrozené druhy živočíchov, tak rôzne botanické záhrady či pestovateľské kluby sú častým miestom výskytu rastlín, ktoré už z voľnej prírody vymizli. Aj v zbierkach KK Nobilis možno takéto rastliny uvidíte a ich pestovatelia Vám o nich radi porozprávajú. Pre kaktusových nadšencov ale i začiatočníkov bude k dispozícii poradenská služba počas celej výstavy ako aj možnosť stať sa členom KK Nobilis. Ten budúci rok oslávi 60.-te narodeniny.

Veríme, že si návštevníci domov odnesú nielen veľa nových informácií a možno aj kaktus či sukulent v črepníčku.

Všetci ste srdečne vítaní,

 

Albert Škrovan
Predseda KK Nobilis

 

Viac informácii o akcii a KK Nobilis nájdete na:

www.kknobilis.sk

+421905 935490

SpäťVyhľadávanietlačidlo vstupenky online