ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

S OLO zadarmo do ZOO

Zoologická záhrada Bratislava sa už po 16. krát zapojila do podujatia s názvom s OLO zadarmo do ZOO. Počas dvoch septembrových týždňov k nám do ZOO zavítalo viac ako 6 000 detí a žiakov zo 116 bratislavských materských, základných a špeciálnych škôl. Podujatie s OLO zadarmo do ZOO sa koná pod krídlami výchovno-vzdelávacieho projektu Olománia. Jeho hlavnou úlohou je zdôrazniť žiakom a deťom význam triedenia odpadu počas celého školského roka.

Po splnení podmienok projektu, ktorými sú vykonanie zberu papiera alebo plastu majú žiaci možnosť opätovne prejsť bránami bratislavskej zoologickej záhrady zadarmo. Dobrovoľnou vstupenkou bolo navyše ovocie alebo zelenina pre zvieratká.

 

 

 

 

Podujatie sa každým rokom teší čoraz väčšiemu záujmu detí i pedagógov a ZOO sa teší, že môže byť jeho súčasťou.  Ako uviedla riaditeľka bratislavskej ZOO, Ing. Miloslava Šavelová: „Teší nás, že aj ZOO Bratislava je súčasťou projektu Olománie. Spolu s Olomániou máme rovnaký cieľ, naučiť ľudí, deti či dospelých, správať sa voči prírodnému prostrediu zodpovedne a s rešpektom. Šíriť osvetu o ochrane prírody a podporovať vzdelávanie v tejto oblasti je tiež jednou z dôležitých úloh zoologickej záhrady v Bratislave.“


  

 

 

 

 

SpäťVyhľadávanietlačidlo vstupenky online