ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Svetový deň zvierat

V piatok 4. októbra oslavujeme Svetový deň zvierat. Tento sviatok si každoročne pripomíname už od roku 1931, kedy ho ustanovili sviatkom ekológovia na Európskej konferencii vo Florencii. Dátum pripadol na 4. októbra práve preto, že v tento deň oslavujeme aj sv. Františka z Assisi, ktorý bol veľkým milovníkom, ochrancom a patrónom zvierat. Pôvodne bolo cieľom upriamiť pozornosť na kritickú situáciu a na všetky  ohrozené druhy zvierat. Až postupne sa začal sviatok rozširovať na všetky druhy živočíchov. 

Svetový deň zvierat oslavujeme aj my v ZOO a venujeme mu prvú októbrovú nedeľu, 6. októbra od 14.00 h. Preto vás, milé detičky, nadšenci a priatelia ZOO pozývame spoločne osláviť deň so zvieratkami, ktorý zároveň venujeme našim sponzorom.  

Čakajú na vás súťažné stanoviská “Zvieratá sveta v mojej ZOO”. Pri zábavných či športových úlohách ukážete nielen svoju zručnosť a šikovnosť, ale potrápite i svoje bystré hlavičky. V laboratóriu hľadajte liek na večný život, vyskúšajte si svoju pozornosť, precvičte si orientáciu, vyriešte hlavolam alebo natrénujte obratnosť. Po splnení všetkých úloh vylosujeme a oceníme niekoľkých víťazov. 

Viac informácií o časovom harmonograme nájdete v priloženom plagátiku. 

Tešíme sa vás.

 

SpäťVyhľadávanietlačidlo vstupenky online