ZOO Bratislava - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Bratislava
 

Zberateľská bankovka s motívom ZOO Bratislava

Nový suvenírový a zberateľský hit tzv. nula euro souvenir bankovka, je už aj v "ZOO Bratislava" šate. Zatiaľ čo väčšina takýchto bankoviek so ZOO vyobrazením má exotické zvieratá, bankovka ZOO Bratislava obsahuje zvieratá typické pre Slovensko.

Nula Euro Souvenir ZOO BRATISLAVY tak zobrazuje medveďa hnedého, zubra európskeho a trojicu dotvára vlk eurázijský. A všetky tri druhy zvierat máte možnosť vidieť aj naživo v ZOO BRATISLAVA.

Návštevníci si budú môcť tento unikátny suvenír zakúpiť za 2,- EUR už od soboty 16. júna 2018 od 9:00 v ZOO shope, ktorý sa nachádza priamo v areáli ZOO BRATISLAVA. Predaj bude limitovaný na 3 ks na 1 vstupenku. Vstupenku si kúpite aj online na: https://zoobratislava.etickets.sk/

Euro souvenir bankovky nebude možné vopred rezervovať, objednať ani posielať poštou či na dobierku.

Euro souvenir je identický ako pravá eurobankovka s jediným rozdielom, že nie je určený na platenie. Je vyrobený na 100 % bavlnenom papieri používanom pri výrobe pravých euro bankoviek a obsahuje viacero ochranných prvkov známych z pravých bankoviek ako sú hologram, bezpečnostný pásik, vodotlač, mikrotext, sútlačová značka, dotyková zóna pre nevidiacich, UV ochranné prvky a ďalšie.

Koncept 0 euro souvenir pochádza z Francúzska, kde bol vytvorený v roku 2015 a jeho hlavným účelom je podpora turizmu a propagácia významných turistických lokalít Európy. Vďaka tomuto konceptu, ktorý v roku 2018 prišiel aj na Slovensko, sa môžu zaujímavé a významné lokality Slovenska zviditeľniť aj za hranicami našej krajiny, kde je už rozsiahla komunita zberateľov euro souvenirov a kam z každej edície putuje niekoľko stoviek až tisícok kusov aj zo slovenských vydaní.

Bankovka

SpäťVyhľadávanietlačidlo vstupenky online